خرید آی پی ثابت ترکیه

زمانی که به اینترنت متصل می‌شویم، یک آدرس آی‌ پی منحصر به‌ فرد برایمان تعریف می‌شود. این آدرس به عنوان شناسه ما در شبکه جهانی وب عمل خواهد کرد. این آی‌پی ممکن است ثابت یا متغیر باشد. در نوع آی‌پی ثابت، هویت ما با یک آدرس ثابت شناسایی می‌شود، اما در آی‌پی متغییر، با هر اتصال آدرس جدیدی به برایمان تعریف خواهد شد.آدرس ثابت یا استاتیک به آدرسی اشاره دارد که تغییر نمی‌کند. وقتی یک آدرس آی‌پی ثابت به دستگاه شما اختصاص می‌یابد، معمولاً تا زمانی که دستگاه خاموش نشود یا معماری شبکه‌تان تغییر نکند، ثابت باقی خواهد ماند. آدرس‌های IP ثابت به‌ طور عمده برای سرورها یا تجهیزات حیاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

خرید آی پی ثابت ترکیه

برای پاسخ به سوال “چرا به آدرس IP ثابت نیاز داریم؟” باید گفت که استفاده از آدرس IP ثابت دارای مزایایی است که در ا‌دامه به آنان اشاره می‌کنیم:

1.سهولت در پشتیبانی DNS: تنظیم و مدیریت آدرس‌های IP ثابت با سرورهای DNS ساده‌تر است.

2.ارتقاء میزبانی سرور: اگر میزبان یک وب‌سرور، سرور ایمیل یا نوع دیگری از سرور هستید، آدرس IP ثابت باعث سهولت در پیدا کردن شما توسط مشتریان از طریق DNS می‌شود. این بدان معناست که اگر مشتریان از آدرس IP ثابت استفاده کنند، دسترسی آن‌ها به وب‌سایت و خدمات شما سریع‌تر خواهد بود.

دسترسی از راه دور: آدرس IP ثابت، استفاده از شبکه خصوصی مجازی یا برنامه‌های دسترسی از راه دور را آسان‌تر خواهد کرد.

ارتقاء ارتباطات معتمد: آدرس‌های IP ثابت، ارتباطات صوتی و تصویری مثل کنفرانس‌های آنلاین با استفاده از پروتکل VoIP را بهبود می‌بخشند.

افزایش خدمات مبتنی بر مکان: با بهره‌گیری از آدرس IP ثابت، سرویس‌ها قادر خواهند بود تا موقعیت فیزیکی را به شکل بهترین تشخیص دهند و خدمات را متناسب با آن ارائه کنند. به عنوان مثال، اگر از سرویس آب و هوای محلی با آدرس IP ثابت استفاده کنید، بهترین گزارش آب و هوا بر اساس موقعیت خود را دریافت خواهید کرد.

در پاسخ به سؤالی که درباره تفاوت بین IP پویا و IP ثابت مطرح می‌شود، می‌توانیم بگوییم که IP پویا و IP ثابت در واقع تشابه‌هایی با یکدیگر دارند، اما نمی‌توانیم آن دو را کاملا یکسان بدانیم. مختصراً باید گفت که آی‌پی‌های پویا به مدت زمان مشخصی به دستگاه‌ها تخصیص داده می‌شوند و سپس به مجموعه‌ای از آدرس‌ها بازگردانده می‌شوند تا برای سایر دستگاه‌ها قابل استفاده باشند.

این مسئله به عنوان یکی از مزیت‌های اصلی آی‌پی‌های پویا معرفی می‌شود. اگر ارائه‌دهندگان اینترنت، از آی‌پی‌های ثابت برای مشتریانشان استفاده کنند، تعداد محدودی آدرس آی‌پی برای اختصاص به مشتریان جدید خواهند داشت. در صورت استفاده از آی‌پی‌های پویا، امکان استفاده مجدد از آدرس‌ها در زمان‌هایی که نیاز نیست، وجود دارد و همچنین امکان دسترسی به اینترنت برای دستگاه‌های بیشتری فراهم می‌شود.

در مقابل، آدرس‌های آی‌پی ثابت دارای محدودیت‌هایی همچون زمان خاموشی (Downtime) بیش‌تری هستند. در شبکه‌هایی که از آی‌پی‌های پویا استفاده می‌کنند، هر دستگاه باید صبر کند تا به آدرس‌های آی‌پی جدیدی متصل شود.

در شبکه‌های محلی مانند خانه یا دفتر یک شرکت که از آدرس‌های آی‌پی اختصاصی استفاده می‌کنند، بیشتر دستگاه‌ها از پروتکل DHCP برای پیکربندی استفاده می‌کنند. این پروتکل به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد تا آدرس‌های آی‌پی پویا را دریافت نمایند.

مهارت های من
سرعت
89%
مهارت های من
کیفیت اتصال: بالا با همراه اول
98%
مهارت های من
ضمانت بازگشت وجه؟
100%
مهارت های من
پشتیبانی 16 ساعت روز
81%